اخبار ارزهای دیجیتال و بیت کوین

بیت کوین دوباره یک رکورد جدید از خود به جا گذاشت. در حالی که تحلیل‌گران زیادی منتظر اصلاح قیمت بیت کوین بودند، پادشاه ارزهای دیجیتال توانست از مرز ۱۲,۰۰۰ دلار عبور کند و حتی در برخی از صرافی‌ها به ۱۳ هزار دلار رسید.

از روز گذشته، ۴ تیر، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر حجم سرمایه، پس از اینکه به مدت ۱۱ ساعت در قیمت ۱۱,۴۰۰ دلار نفسی تازه کرد، حرکت مجدد خود را برای فتح قله‌های بالاتر آغاز کرد.

بر اساس گزارش کوین‌دسک، از ۱۷ ماه گذشته تاکنون، این اولین باری است که بیت کوین بالای ۶۰ درصد از کل حجم سرمایه موجود در بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می‌دهد. هم‌اکنون که در حال نگارش این گزارش هستیم، سهم بیت کوین از کل بازار حدود ۶۱.۸ درصد است.

شاخص سهم بیت کوین از کل بازار که توسط سایت کوین‌مارکت‌کپ ارائه شده، نشان می‌دهد ارزش پادشاه ارزهای دیجیتال، در زمانی که اعتماد گسترده‌تری نسبت به بازار ارزهای دیجیتال شکل گرفته و حجم سرمایه موجود در کل بازار به حدود ۳۵۰ میلیارد دلار رسیده، همچنان در حال افزایش است.

حرکت بیت کوین به بالاترین قیمت در سال ۲۰۱۹، یک خبر خوش برای سرمایه گذارانی است که از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون بیت کوین‌های خود را نفروخته‌اند و حالا از سود بیش از ۲۳۰ درصدی خود لذت می‌برند.

با توجه به داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، افزایش قیمت اخیر بیت کوین، با افزایش حجم معاملات آن به اندازه ۱۳.۸ میلیارد دلار، همراه بوده است.

با این حال، طبق گزارش ۱۰ صرافی معتبر که حجم معاملات واقعی ارائه می‌دهند، در حال حاضر حجم معاملات واقعی بیت کوین در ۱۰ صرافی معتبر، حدود ۴.۰۹ میلیارد دلار است.

تسلط بیت کوین بر بازار

در میان تمام این آمارها، درصد سهم بیت کوین از بازار جای بحث بیشتری دارد.

در زمان انتشار این خبر، ارزش کل بازار بیت کوین رکورد ۲۲۲.۸ میلیارد دلاری را از آن خود کرده که تقریبا ۶۸ میلیون دلار بیشتر از حجم سرمایه کل آلت کوین‌های بازار است که در حال حاضر حجم سرمایه آنها ۱۳۸ میلیارد دلار است.

سایر ارزهای دیجیتال مانند نئو (NEO)، اتر (Ether) و آنتولوژی (ONT)، در ۲۴ ساعت گذشته بهترین عملکرد را در بین آلت کوین‌ها داشته و بین ۲ تا ۱۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.

آخرین باری که قیمت بیت کوین بیش از ۱۲,۰۰۰ دلار بود، به ژانویه ۲۰۱۸ باز می‌گردد. حالا همه چشم‌ها به هدف جدید بیت کوین دوخته شده که آیا می‌تواند جای پای خود را در این قیمت محکم کرده و با قدرت به سمت بالاترین رکورد قیمتی خود یعنی ۲۰,۰۰۰ دلار حرکت کند یا نه.