قیمت بیت کوین در واکنش به سقوط بازار سهام چین سطح ۹,۶۰۰ دلار را لمس کرد

قیمت بیت کوین در واکنش به سقوط بازار سهام چین سطح ۹,۶۰۰ دلار را لمس کرد

قیمت ارزهای دیجیتال امروز در بحبوحه هرج و مرج بازارهای سهام آسیا به طور موقت رشد کرد. بازار سهام چین بعد تعطیلات طولانی‌مدت امروز دوباره باز شد و با افت شدیدی مواجه شد.

به گزارش بلومبرگ، بلافاصله بعد از بازگشایی بازار سهام هنگ کنگ در ساعت ۹:۳۰ به وقت این کشور (۵ صبح به وقت تهران)، قیمت بیت کوین به بیش از ۹,۶۱۰ رسید که بالاترین قیمت از اکتبر (مهر) است. اما در کمتر از نیم ساعت، به قیمت قبلی بازگشت.

با مشاهده چارت قیمتی بیت کوین در تایم فریم ساعتی، می‌توان سایه‌ی بالایی کندل را دید که تا قیمت ۹,۶۱۴ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین در تایم‌فریم یک ساعته
قیمت بیت کوین در تایم‌فریم یک ساعته

تعداد زیادی از دارایی‌های دیجیتال نیز به بالاترین سطح قیمتی خود از سپتامبر (شهریور) رسیدند. سودِ این دارایی‌ها تا ساعت ۵:۵۰ صبح به وقت تهران ۳.۹ درصد بود که این عدد بلافاصله اصلاح شد.

بازار سهام چین روز دوشنبه بازگشایی شد. این اولین فرصت برای بسیاری از سهام‌داران چینی بود تا نسبت به شیوع گسترده ویروس کرونا واکنش نشان دهند. سقوط بازار سهام چین در این روز به حدی شدید بود که از زمان ترکیدن حباب این بازار در سال ۲۰۱۵ بی‌سابقه بود. امروز بورس شانگهای بعد از ۱۰ روز تعطیلی، در وضعیت نامطمئنی بازگشایی شد و شاخص هم‌وزن ۳۰۰ سهم اصلی بورس شانگهای (CSI ۳۰۰)، بلافاصله ۹.۱ درصد سقوط کرد.

جِهان چو (Jehan Chu)، مدیر شرکت کنتیک کاپیتال (Kenetic Capital)، که در عرصه سرمایه‌گذاری و مشاوره در حوزه بلاک چین فعال است، گفت:

از آنجایی که اعتماد مردم به موسسات و بازارهای جهانی رو به زوال است، به زودی شاهد انفجار قیمت دارایی‌های پویایی مانند بیت کوین خواهیم بود.

ویجای آیار (Vijay Ayyar)، مدیر توسعه تجارت در صرافی ارز دیجیتال سنگاپوری لونو (Luno) نیز معتقد است این افزایش قیمت نشان‌گر این است که بیت کوین از کف قیمتی خود که در کانال نزولی بلندمدت تجربه کرد، دور شده است. قیمت بیت کوین نسبت به اواسط دسامبر ۴۰ درصد رشد کرده است. او در این مورد گفت:

به طور بالقوه شاهد یک موج نهایی در بیت کوین هستیم و با روند گاوی فعلی، روند نزولی به پایان رسیده است. در حال حاضر حمایت روی قیمت 9250 دلار است.