شکلک بیت کوین به توییتر اضافه شد

شکلک بیت کوین به توییتر اضافه شد

جک دورسی (Jack Dorsey)، از بنیان‌گذاران توییتر، در توییتی اعلام کرد که ایموجی (شکلک) بیت کوین از دو فوریه (۱۳ بهمن) به این شبکه اجتماعی افزوده شده است.

به گزارش کوین تلگراف، دورسی در پیام توییتری خود به ائتلاف تجاری یونیکد (Unicode) نیز اشاره کرد. این ائتلاف، بنیادی برای تعیین استانداردها در حوزه کاراکترهای نوشتاری در سطح وب است.

توییت جک دورسی

اشاره دورسی به ائتلاف یونیکد در توییتش را می‌توان نوعی پیشنهاد وی در خصوص اضافه شدن ایموجی بیت کوین به گنجیه یونیکد دانست. اقدام اخیر دورسی با واکنش‌های مثبت بسیاری در جامعه ارزهای دیجیتال رو به رو شد. الیزابت استارک (Elizabeth Strak)، از بنیان‌گذاران لایتنینگ لبز (Lightning Labs)، از جمله شاخص‌ترین افرادی بودی که از درخواست دورسی حمایت کرد.

پس از اعلام خبر اضافه شدن ایموجی بیت کوین در توییتر، افراد زیادی از جمله جاستین سان (Justin Sun)، مدیرعامل بیت تورنت و ترون، از آن در توییت‌های خود استفاده کردند.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، نیز از جمله مشهوترین افرادی بود که از این ایموجی جدید در توییتر استفاده کرد. وی در توییت خود از جامعه ارزهای دیجیتال خواست تا از هشتگ (برچسب) بیت کوین استفاده کنند تا این برچسب در فهرست ترندهای توییتر قرار گیرد.

در حال حاضر با نوشتن هشتگ بیت کوین (#Bitcoin) در توییتر، ایموجی این ارز دیجیتال برای شما به نمایش در خواهد آمد.

جک دورسی علاوه بر توییتر، مدیریت نرم‌افزار پرداختِ همراه اسکوئر (Square) را نیز بر عهده دارد. وی اوایل دسامبر (آذر) سال گذشته اعلام کرد که توییتر، تیمی ویژه را برای توسعه یک استاندارد برای شبکه‌های اجتماعی تشکیل داده است.

اسکوئر، به عنوان پلتفرمی دوستدار ارزهای دیجیتال، به تازگی گواهی ثبت اختراعی را به ثبت رسانده است که با استفاده از آن می‌توان به صورت آنی ارزهای دیجیتال را با ارزهای رایج (فیات) مبادله کرد. بر اساس آمار ماه نوامبر (آبان) که توسط این شرکت منتشر شد، خریداران بیت کوین که از این پلتفرم استفاده می‌کنند در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹، دو برابر شده‌اند؛ با این حال سود چندانی عاید آنها نشده است.